Usługa Paczka w Weekend - Gwarancja dostawy do paczkomatu w sobotę. Zamówienie musi zostać złożone do 14:00 Usługa Paczka w Weekend - Gwarancja dostawy do paczkomatu w niedzielę. Zamówienie musi zostać złożone do 11:00 w sobotę

Jakie wybrać krzesełko do karmienia dla dziecka?

0
Jakie wybrać krzesełko do karmienia dla dziecka?

Często zastanawiamy się, czy warto kupić stoliczki do karmienia dla naszych dzieci. Jeżeli warto, to kiedy? W którym momencie życia naszych pociech? Jak dopasować stoliczek? Jakiego rodzaju kupić krzesełko, tak aby było wygodne, ale też, żeby nie zepsuło się po kilku użytkowaniach? Na te wszystkie pytania odpowiem właśnie w tym artykule

Problemy podczas karmienia bez krzesełka

Nie od dziś wiadomo, że krzesełka dla dzieci są niesamowitą wygodą dla rodzica, ponieważ bobas, który zaczyna samodzielnie siedzieć, oraz jeść stałe pokarmy, musi mieć swoje miejsce przy stole, niestety bardzo często napotykamy takie problemy jak:

  • Dziecko nie dosięga główką do stołu siedząc na normalnym krześle.
  • Sadzanie dziecka na własnych nogach jest bardzo niewygodne i utrudnia jedzenie zarówno nam (rodzicom), jak i maluchowi.
  • Wiadome jest, że pociecha poplami obrus, a pranie go co drugi dzień jest po prostu nieopłacalne.

Odpowiedź na jedno spytań jest więc prosta. Warto kupić takowe krzesełko, zdecydowanie ułatwia nam życie, możemy usadowić w nim swoje dziecię tak, aby miało wygodnie, oraz żebyśmy my mieli trochę spokoju, oczywiście bacznie spoglądając na dziecko.

Kiedy kupić krzesełko?

Najlepiej w momencie, kiedy dziecko nauczy się samodzielnie siedzieć (6-10 miesiąc życia dziecka), ponieważ w tym czasie można zacząć usamodzielniać dziecko, czyli tzw. BLW (Baby Led Weaning ). Co oznacza samodzielne jedzenie niemowląt, które według lekarzy pomaga w stopniowym usamodzielnianiu się niemowlęcia w sferze żywieniowej, od mleka do pokarmów stałych, spożywanych przy stole. Trzeba także pamiętać o tym, że nie można zmuszać dziecka do jedzenia. Nie można wkładać mu na siłę łyżeczki do jamy ustnej. Trzeba to robić powoli i ze spokojem oraz wyczekiwać aż dziecko samo zrozumie, że musi zebrać pokarm górną wargą. Dzięki temu zacznie dużo szybciej przyzwyczajać się do jedzenia ze sztućca, co otworzy mu drzwi do jeszcze szybszej nauki samodzielnego jedzenia, oraz taki sposób nie zaburza czynności aparatu mowy.

Wybór odpowiedniego krzesełka do karmienia

Pozostaje nam jeszcze wybór danego siedzenia, a rodzajów takowych produktów jest naprawdę nie mało. O to kilka przykładów:

  1. Krzesełko do karmienia 2w1 (Ze stoliczkiem) — Czyli wygoda dla dziecka podczas pożywienia oraz zabawy. Dziecko uwielbia mieć swoją małą przestrzeń, w której może robić, co im się tylko żywnie podoba, gdzie nikt na nie nie nakrzyczy i będą miały pełną swobodę. Mało tego, gdy brzdąc się całkiem usamodzielni, to jest opcja rozłożenia krzesełko-stoliczka na dwa oddzielne elementy, co w pełni wyrafinuje umiejętności siedzenia pociechy. Podczas posiłku, stolik umieszczony jest pod krzesełkiem, pełniąc funkcję podstawki podwyższającej samo krzesełko. Jest bardzo częstym wyborem, jeżeli chodzi o preferencje konsumentów na rynku.
  2. Krzesełko do karmienia z funkcją leżaczka (3 w 1) — Okrzyknięte najbardziej kompleksowym oraz ekonomicznym rozwiązaniem biorąc pod uwagę funkcjonalność i wygodę. Dlaczego? Ponieważ można przekształcić go w mały leżaczek — bujawkę, która może ułatwić nam, chociażby usypanie dziecka. Mało tego, taki sprzęt może posłużyć nam na nawet kilka lat, gdyż najczęściej używany jest przy maluchach w wieku od sześciu miesięcy do 3 lat. Co więcej, nie niszczy się, więc w grę wchodzi także ewentualna sprzedaż, gdy szkrab najzwyczajniej w życiu wyrośnie nam z krzesełka, a w momencie, gdy zaczyna interesować się coraz to nowszymi rzeczami, może pełnić funkcję stoliczka do nauki czy używania zabawek poprawiających wiedzę pociechy.
  3. Plastikowe krzesełko do karmienia — W ciągu ostatnich lat widywany głównie w fast-foodach typu McDonald czy KFC, tylko i wyłącznie po to, aby dziecko miało gdzie siedzieć, i mogło zająć się sobą. Jeżeli chodzi o zakup przez rodziców, to w ciągu ostatnich lat zakupiło go jedynie 11% rodziców. Jest to spowodowane faktem, iż każdy dąży za trendami i produktami co raz to bardziej zmodernizowanymi, co nie oznacza, że takie krzesełka są złe, czy niezdrowe dla bobasków. Zdaniem wielu osób są one po prostu "przeżytkiem". Mimo wszystko jego cena znacznie różni się od wymienionych wyżej krzesełek, oczywiście jest mniejsza co znacznie oddziałuje na plus.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze krzesełka do karmienia

Wybór wygodnego i funkcjonalnego krzesełka do karmienia

Teraz czas na pytanie, jak dopasować krzesełko w taki sposób, aby było one wygodne i funkcjonalne? Odpowiedź będzie składała się z kilku punktów, które są bardzo istotne, by rozwój dziecka został niezachwianym.

  • Siedzisko — które powinno stabilizować plecy na wysokości łopatek oraz mieć funkcję regulowania oparcia. Materiał powinien być wodoodporny oraz śliski, ponieważ wełniane materiały bardzo szybko się brudzą i ciężko je doprać. Najlepiej by było, aby posiadało pasy bezpieczeństwa. Ostrożności nigdy za wiele, a przynajmniej jesteśmy pewni, że nasz mały brzdąc nie zrobi sobie krzywdy.
  • Stelaż — najlepiej wykonany z aluminium, jest ono jednym z trwalszych materiałów, nie jest ciężkie — jak drewno, oraz nie niszczy się szybko — jak plastik. Trzeba zwrócić uwagę na jego stabilność. Pod żadnym pozorem nie może się chwiać.
  • Kółka — bardzo wygodny środek transportu krzesełka z pokoju do pokoju, jest swego rodzaju udogodnieniem dla matek zajmujących się domem — nie muszą one dźwigać konstrukcji.
  • Tacka — dobra tacka musi być stabilna. Posiadać wgłębienia na talerz i kubek. Dzięki wgłębieniom mamy pewność, że jedzenie nie spadnie, a także ułatwiają one dzieciom samodzielne jedzenie, ponieważ nic na stoliku się nie przesuwa i zachowana jest stabilizacja.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl