Usługa Paczka w Weekend - Gwarancja dostawy do paczkomatu w sobotę. Zamówienie musi zostać złożone do 14:00 Usługa Paczka w Weekend - Gwarancja dostawy do paczkomatu w niedzielę. Zamówienie musi zostać złożone do 11:00 w sobotę

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Krzesełka do karmienia

Opcje przeglądania
Dostępność
Wysyłka w

Krzesełka do karmienia

Jednym z podstawowych elementów wyprawki dla dziecka jest krzesełko do karmienia, które jest niezbędne w drugim półroczu życia malucha. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, by niemowlęta do 6. miesiąca życia były karmione wyłącznie mlekiem — matki lub modyfikowanym. Układ pokarmowy dziecka dopiero około szóstego miesiąca życia jest na tyle dojrzały, by trawić stałe pokarmy. Rozpoczyna się wówczas etap rozszerzania diety, w którym dziecko ma okazję spróbować nowych smaków, konsystencji i zapachów. Jednak aby cały proces przebiegał wygodnie i bezpiecznie dla dziecka, należy zaopatrzyć się w krzesełko do karmienia.

Kiedy maluch może już siadać, rodzic wkłada go do krzesełka wyposażonego w mały blat i rozpoczyna się nowa przygoda z jedzeniem. Szkoły dotyczące tego etapu są różne. Najpopularniejsza w ostatnich latach jest metoda BLW — Bobas Lubi Wybór, w której dziecko dostaje różne kawałki jedzenia i samo decyduje, co i w jakich ilościach spożyje. Reguluje dzięki temu własny głód i apetyt. Zwolennicy BLW wskazują, że taka forma spożywania posiłków we wczesnych latach zapobiega otyłości w życiu dorosłym. Ponadto jedzenie staje się dla malucha formą zabawy i eksperymentem, ponieważ może w rączkach sprawdzić, jak wygląda dana konsystencja, co z nią można robić. To bardzo ważne w rozwoju motoryki małej i integracji sensorycznej.

Niektórzy rodzice natomiast nadal preferują tradycyjne karmienie łyżeczką. Nieważne jednak, w jaki sposób dziecko będzie jadło, najważniejsze, by podczas spożywania posiłków siedziało stabilnie, wygodnie i bezpiecznie. Krzesełka do karmienia wyposażone są w specjalne pasy bezpieczeństwa. Dzięki nim zapięty maluch nie wydostanie się i nie wypadnie na podłogę. Zarówno blat, jak i konstrukcja krzesełka są wykonane z materiałów, które po jedzeniu można łatwo umyć. Najnowsze zalecenia fizjoterapeutów wskazują na montaż podnóżka w krzesełku, aby nogi dziecka miały mocne podparcie. Dzięki temu maluch siedzi wygodnie, nogi nie zwisają, a stawy biodrowe są zabezpieczone i stabilnie osadzone na podparciu.

Foteliki do karmienia

Fotelik do karmienia to mebel bardzo przydatny w domu z dzieckiem, które zaczyna przygodę z samodzielnym jedzeniem. Nie tylko pozwala maluchowi na autonomię, ale przede wszystkim daje mu szansę nauki tak potrzebnej umiejętności, jak zaspokajanie głodu oraz możliwość spożywania posiłków z rodziną. Dla rodziców i opiekunów fotelik do karmienia jest nieocenioną pomocą w tak trudnej i wyczerpującej niekiedy czynności jak karmienie.

W sklepach znajdziemy mnóstwo modeli fotelików w zależności od materiału, z którego zostały wykonane, wyposażenia, wielkości, różnorodności funkcji, wyglądu i oczywiście ceny. Wydaje się, że najważniejsze, czym powinien charakteryzować się taki fotelik, to poza atrakcyjną ceną funkcjonalność, prostota budowy, wygoda i bezpieczeństwo dziecka. Jeśli chodzi o ceny, to najtańsze modele możemy nabyć za cenę poniżej 100 zł, najdroższe sięgają nawet 1000 zł. Oczywiście te najtańsze nie mają wielu funkcji i możliwości zastosowań, ale jeśli budżet nie pozwala na więcej, to taki fotelik również spełni swoją funkcję.

Droższe modele są lepiej wyposażone i możemy wybór bardziej dopasować do naszych oczekiwań. Najczęściej spotykane modele to te drewniane lub plastikowe. Jedne i drugie mogą być niskie lub wysokie, składane lub nie, z regulacją wysokości lub nie. Zwykle tu kończą się zalety krzesełek drewnianych. Plastikowe mają więcej możliwości regulacji zarówno siedziska, jak i stolika, a nawet podnóżka. Dobrze, gdy fotelik nie jest zbyt skomplikowany w budowie, gdyż ułatwia to utrzymanie go w czystości. Bardzo ważną kwestią jest bezpieczeństwo, a więc pasy, najlepiej 5-punktowe i regulowane, aby zapobiec nawet wyjątkowo energicznemu maluchowi przypadkowe wypadnięcie.

Decydując się na zakup fotelika, warto też zwrócić uwagę na to, czy jest wykonany z trwałych materiałów i ma możliwości dostosowania do potrzeb rosnącego dziecka, a więc nie tylko regulację rozmiaru, ale umożliwienie większej samodzielności np. 3-letniemu starszakowi. A może nawet chcemy, aby dobrze służył więcej niż jednemu dziecku; w każdym razie dobrze wziąć pod uwagę powyższe wskazówki.

Karmienie noworodka

Według zaleceń WHO niemowlęta do 6. miesiąca życia powinny być karmione wyłącznie mlekiem — matki lub modyfikowanym. Wynika to z rozwoju układu pokarmowego, który dopiero około szóstego miesiąca jest na tyle dojrzały, by przyjmować stałe pokarmy. Zaczyna się wtedy etap rozszerzania diety, w którym dziecko poznaje nowe smaki, konsystencje i zapachy. Aby wszystko odbywało się wygodnie i bezpiecznie dla dziecka, należy zaopatrzyć się w krzesełko do karmienia.

Gdy maluch jest już gotowy do siadania, rodzic umieszcza go w krzesełku wyposażonym w mały blat i rozpoczyna się nowa przygoda z dietą. Są różne szkoły dotyczące tego etapu. Jedną z najpopularniejszych jest metoda BLW — Bobas Lubi Wybór, w której dziecko dostaje różne kawałki jedzenia i samo decyduje, co i w jakich ilościach spożyje, regulując w ten sposób własny głód i apetyt. Jedzenie staje się wtedy dla malucha zabawą i eksperymentem, ponieważ może w rączkach sprawdzić, jak wygląda dana konsystencja, co z nią można robić. Inni rodzice natomiast korzystają z tradycyjnego karmienia łyżeczką. Nieważne jednak, która metoda zostanie wybrana, najważniejsze, by dziecko podczas jedzenia siedziało stabilnie, wygodnie i bezpiecznie.

Krzesełka do karmienia wyposażone są w specjalne pasy, dzięki którym zapięty maluch nie wydostanie się sam i nie wypadnie na podłogę. Blat i konstrukcja krzesełka są wykonane z materiałów, które po posiłku można łatwo umyć. Jednym z ostatnich zaleceń jest również montaż podnóżka do krzesełka, aby nogi dziecka miały podparcie. Jest to ważne nie tylko dla samej wygody, ale także ze względów zdrowotnych dla bezpieczeństwa i stabilizacji stawów biodrowych.

gwiazdka- 1 gwiazdka- 2 gwiazdka- 3 gwiazdka- 4 gwiazdka- szara

Średnia ocena: 4.6 /5.0

Na podstawie: 36 opinii

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl