Usługa Paczka w Weekend - Gwarancja dostawy do paczkomatu w sobotę. Zamówienie musi zostać złożone do 14:00 Usługa Paczka w Weekend - Gwarancja dostawy do paczkomatu w niedzielę. Zamówienie musi zostać złożone do 11:00 w sobotę

Kiedy nadchodzi moment na rowerek biegowy?

0
Od kiedy rowerek biegowy?

Rowerek biegowy to niezbędne akcesorium dla każdego malucha, który w przyszłości miałby zacząć przygodę z tradycyjnym rowerem. Zanim jednak ta chwila nastąpi, trzeba wybrać odpowiedni model, co wcale nie jest takie proste. Mnogość dostępnych wariantów potrafi przyprawić niejednego rodzica o ból głowy. Jak wybrać odpowiedni rowerek i — co najważniejsze — kiedy się na niego zdecydować?

Kiedy nadchodzi czas na rowerek biegowy?

Najważniejszą rolą rowerka biegowego jest nauka utrzymywania równowagi. Pozwala on ćwiczyć dzieciom stabilność przy jednoczesnym poruszaniu się. Nie każdy rodzic jednak wie, kiedy nadchodzi odpowiedni moment na zakup rowerka biegowego. Utrzymuje się, że optymalny wiek dla prawidłowo rozwijającego się dziecka to około 18 miesięcy. Prawdą jednak jest, że wszystkie dzieci rozwija się indywidualnie i to sam rodzic powinien ocenić, czy malec jest już gotowy na taki pojazd.

Jaka jest najlepsza pora na zakup rowerka biegowego

Najlepsza pora na rowerek

Dylemat stanowi również odpowiednia pora roku. Pierwsze przymiarki do rowerka można zaczynać już późną zimą — podczas podejmowania decyzji o odpowiednim modelu trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, które mogą się zmieniać w międzyczasie. Dobrze jest się przygotować nieco wcześniej, by mieć jeszcze niezbędny czas na zastanowienie i obserwację ruchów swojego dziecka.

Do zakupu rowerka można śmiało przystąpić na przełomie zimy i wiosny, tak aby wraz z nastaniem cieplejszych dni dziecko mogło zacząć naukę. Warto dać maluchowi szansę na swobodne przyzwyczajanie się do nowego pojazdu, by mógł się na nim wygodnie poruszać i ćwiczyć niezbędną równowagę.

Wybór rowerka biegowe dla dziecka

Najważniejsze kryteria przy wyborze właściwego modelu

Przy podejmowaniu finalnej decyzji należy wziąć pod uwagę kilka istotnych kryteriów wyboru. Lekkość całej konstrukcji, materiał, z którego wykonano rowerek, możliwość regulacji siodełka czy wygodę manewrowania kierownicą.

Lekkość i materiały wykorzystane do produkcji to jedne z najważniejszych czynników, które mogą przesądzić o wyborze danego modelu — to one decydują o trwałości przedmiotu i zwrotności całego rowerka, co bezpośrednio przekłada się na wygodę jego użytkowania. Siodełko o regulowanej wysokości będzie natomiast cennym udogodnieniem — pozwoli ono dopasować wysokość siedziska do wzrostu malucha. Właściwe wymiary wpływają korzystnie na kształtowanie prawidłowej postawy ciała u dziecka, które korzysta z rowerka biegowego.

Równie ważnym elementem jest kierownica, która pozwala na wykonywanie podstawowych manewrów, nie ograniczając przy tym swobody ruchów. Gumowe nakładki, w które wyposażony jest każdy dobrej jakości rowerek, pozwalają dziecku wygodnie trzymać kierownicę i zapobiegają ślizganiu się rączek. Najważniejszym kryterium, które powinno przyświecać przy doborze odpowiedniego modelu, jest jednak wzrost dziecka, dla którego przeznaczony jest rowerek. Spełni on swoje zadanie tylko wtedy, gdy korzystające z niego dziecko będzie dotykało stopami podłoża.

Rowerki biegowe oferowane przez firmę Sun Baby spełniają wszelkie wymogi stawiane przez troskliwego rodzica. Zbudowane są z lekkiej, brzozowej sklejki, która jest odpornym i wytrzymałym materiałem. Dodatkowo rowerek można wedle potrzeby przebudowywać — jego konstrukcja pozwala na transformację z trójkołowca w jednoślad. Duże koła i dokładnie dobrane proporcje zapewniają oparcie dla dziecka na każdym etapie nauki. Kolorowe detale, takie jak malowana rama dodają rowerkowi niezwykłego uroku. Wyprodukowany zgodnie z Normą Europejską EN 71-1 będzie świetnym kompanem dla dziecka na początku nauki.

Bezpieczny rowerek biegowy - od kiedy rowerek

Bezpieczeństwo dziecka

Ochrona dziecka przed urazami mechanicznymi jest najważniejszym zagadnieniem, o którym należy pamiętać. Właściwe zabezpieczenie zapewni mu dopasowany kask, który osłoni całą głowę. Jednocześnie nie powinien on ograniczać widoczności oraz posiadać regulację pasków i zapięcia.

Kolejnym krokiem jest zakup ochraniaczy na kolana i łokcie, gdyż są najbardziej narażone na urazy podczas potencjalnego upadku. Dobrym rozwiązaniem będzie też zakup rękawiczek na dłonie — to one są pierwszym amortyzatorem przy zderzeniu z podłożem. Podobnie jak ochraniacze na kolana i łokcie, pozwolą one uniknąć bolesnych otarć i skaleczeń.

Przy pierwszych jazdach nie bez znaczenia jest otoczenie, w którym maluch będzie uczył się korzystać z rowerka. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór dużej przestrzeni, zdolnej zapewnić swobodę ruchów. Pozwoli to dziecku poznać zakres możliwości rowerka biegowego i nabrać śmiałości w korzystaniu z niego. Jednocześnie dorosły powinien mieć możliwość kontroli i stałej obserwacji dziecka, by w razie potrzeby móc zareagować wystarczająco szybko.

Pierwszy rowerek biegowy

Na dobry początek

Decyzja o pierwszym rowerku biegowym może sprawiać wrażenie trudnej, jednak w rzeczywistości wcale nie musi taka być. Wystarczy mieć na uwadze wzrost i wiek swojego dziecka oraz wcześniej dobrać dla niego odpowiedni model, co pozwoli na sprawniejszy wybór ostatecznego produktu. Dostosowany do malucha rowerek biegowy ułatwi mu późniejszą naukę jazdy na tradycyjnym rowerze.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl