Usługa Paczka w Weekend - Gwarancja dostawy do paczkomatu w sobotę. Zamówienie musi zostać złożone do 14:00 Usługa Paczka w Weekend - Gwarancja dostawy do paczkomatu w niedzielę. Zamówienie musi zostać złożone do 11:00 w sobotę

Jak dobrać rower do wzrostu dziecka?

1
Jak dobrać rower do wzrostu dziecka?

Jak dobrać rower dla dziecka?

Mnóstwo radości i poprawa motoryki to tylko niektóre z zalet jazdy na rowerze. Jednakże, zanim nasza pociecha będzie mogła się o tym sama przekonać, trzeba jej najpierw kupić wspomniany jednoślad. Dobór odpowiedniego roweru dla dziecka to niełatwa sprawa. Inaczej będziemy wybierać rower dla malucha, dla 2 latka, a inaczej dla 3 latka.

Z uwagi na różne możliwości fizyczne, inny będzie rowerek dla 3 latka, a inny dla 4 latka. Pewnie wielu rodziców zastanawia się w tej chwili, na co zwrócić uwagę przy zakupie jednośladu. Przede wszystkim, należy odpowiednio dobrać rozmiar roweru do wzrostu dziecka. Jak to zrobić i jak wybrać rower dla dziecka dowiecie się z naszego artykułu.

Jaki rozmiar roweru dla dziecka?

Kluczowym czynnikiem jest rozmiar ramy roweru. Jak dobrać ramę roweru? Na jaki rozmiar ramy się zdecydować? Oczywistą odpowiedzią wydaje się, iż rozmiar ramy rowerowej powinien być dostosowany do wieku dziecka. Jednak trzeba wziąć pod uwagę, iż niejednokrotnie zdarza się, że pociechy w tym samym wieku różnią się od siebie wzrostem. Zatem powinniśmy raczej zastanowić się nad doborem roweru do wzrostu dziecka. Jednak ważniejszą miarą będzie długość nogi licząc od kroku do podłoża.

Najważniejszym elementem jazdy na rowerze (bez kół bocznych) jest możliwość dotykania podłoża palcami stóp. Poza tym, maluch, w trakcie jazdy nie może ocierać kolanami o kierownicę, czy swoje dłonie. Poniżej przedstawiamy tabelę, która zawiera ogólne zalecenia dotyczące wzrostu dziecka oraz wielkości koła. Pierwszy czynnik jest szczególnie ważny w przypadku tzw. rowerków biegowych.

Jak dobrać rowerek dla dziecka

Jak wybrać rower dla dziecka?

Jak już wcześniej wspominaliśmy, wybierając rozmiar ramy roweru, należy uwzględnić wzrost dziecka. Ważny, choć nie tak bardzo, jak wysokość ramy, jest także rozmiar kół. Poniżej omówimy rowery z kołami: 12 cali, 14 cali oraz 16 cali.

jak dobrać rower do wzrostu dziecka

Jak wybrać rower 12 cali?

Na początek postaramy się odpowiedzieć na pytanie: dla jakiego dziecka przeznaczony jest rowerek 12 cali? Z pewnością dla najmłodszych, którzy mierzą maksymalnie 1 metr i odległość od kroku do podłoża to nie mniej niż 35 cm. 12-calowy rowerek charakteryzuje się nisko wyprofilowaną ramą, dzięki czemu dziecko może łatwo wsiadać i zsiadać z roweru. Wybierając rowerek dziecięcy, trzeba pamiętać, że jest on odpowiednio dobrany wtedy, jeśli dziecko może bez problemów pedałować, siedząc na siodełku jak również mieć kontakt stopy z podłożem. 

Jaki wybrać rowerek dla dziewczynki a jaki rowerek dla chłopca? Wydaje się, że na tym etapie nie ma znaczenia płeć dziecka. Ważne, żeby rower podobał się maluchowi. Koszyczek do przewozu ulubionych zabawek, kask i ochraniacze to akcesoria, które spodobają się najmłodszym. Warto również wspomnieć, iż wartym rozważenia jest rowerek bmx z szerszymi kołami, przystosowany do wykonywania ewolucji. Na rynku jest dostępny olbrzymi wybór rowerów tego typu.

Jak wybrać rower 14 cali?

Dla przedszkolaków idealnym wydaje się rower 14 cali. Na jaki wzrost 14 cali jest odpowiedni? Otóż nasza pociecha powinna mieć między 1 - 1,1 metra wzrostu i odległość od kroku do podłoża to nie mniej niż 40 cm. Rowerek 14 cali posiada raczej nietypowy rozmiar kół. 14-calowy rowerek dziecięcy odznacza się sportową niską ramą, umożliwiającą łatwe schodzenie i wchodzenie. Rowerek dla dziecka posiada najważniejszy hamulec w rowerze dla dzieci tj. hamulec tylny.

Regulacja wysokości siodełka czy kierownicy to również atuty roweru dla dzieci. Rodzice chcący kupić swoim pociechom rower 14’’ mają do wyboru sporo ofert. Rower dziecięcy 14 cali może być na stalowej lub aluminiowej ramie. Ten ostatni rower 14 cali jest bardzo lekki. Rower dla dziewczynki dostępny jest w niezwykle atrakcyjnej kolorystyce. Podobnie jak w przypadku roweru 12 cali, możemy wybrać dla dziecka rower ze wzmocnioną konstrukcją, czyli rower bmx 14 cali.

Jak wybrać rower 16 cali?

Kluczowa wydaje się odpowiedź na pytanie, na jaki wzrost jest odpowiedni rower 16 cali. Otóż 16-calowy rowerek przeznaczony jest dla dzieci mających między 110-115 centymetrów wzrostu i odległość od kroku do podłoża to nie mniej niż 45 cm. Przez wielu 16-calowy rowerek dziecięcy uważany jest za pierwszy „prawdziwy” rower z pedałami. Jeśli dziecko jeździło wcześniej na rowerku biegowym, to w przypadku roweru dziecięcego montaż bocznych kółek może się okazać niepotrzebny. Rower dziecięcy powinien charakteryzować się niskim przekrojem – ważnym w przypadku jakichkolwiek problemów w trakcie jazdy.

Pośród innych istotnych elementów rowera 16-calowego należy wymienić dobrze zabezpieczony łańcuch, czy błotniki. Dodatkowo 16-calowy rowerek dla dziecka może być wyposażony w przedni hamulec, jednakże należy zwrócić uwagę, by nie był on zbyt mocno wyregulowany. Nie jest konieczne, by zawierał przerzutki. Rodzice mają do wyboru sporo ofert. Rowerek 16 cali dla dziewczynki niejednokrotnie jest wyposażony w kolorowe dodatki. Frędzle, czy też koszyczek to również często spotykane dodatki w rowerze dla dziewczynki 16 cali. Możemy wybrać rower lekki i wytrzymały, przeznaczony do różnych tricków, czyli rower bmx. Rowerek bmx śmiało-można nazwać rowerem dla chłopca. To właśnie szczególnie rodzice chłopców decydują się na zakup rowerów do różnorakich ewolucji.

Podsumowując, wybór odpowiedniego roweru dla dziecka nie jest prostą sprawą. Jednak pamiętając o kilku ważnych zasadach, sprawimy, iż jazda na rowerze przyniesie dzieciom mnóstwo radości.

Komentarze do wpisu (1)

20 marca 2024

Добрый день! Наша фирма ООО «ПТО ПРОМКОМПЛЕКТ» на постоянной основе закупает по высоким расценкам новое и Б/У оборудование: • Невостребованные складские остатки, неликвиды; • Промышленное оборудование; • Станки; • Буровое оборудование; • Инструмент; • Подшипники, запчасти, агрегаты, узлы, БеЛаз, ДЭК, ЭКГ, ДЗ98, МтБЛ,(у) (новое и б/у); • Деловой металлопрокат, трубопроводную арматуру, трубу, и тд.; • Электрооборудование, электродвигателя, генераторы (новые и б/у) и тд.; • твердосплавы, ВК, ТК, долото, бур.головки и пр. (новое, б/у, лицензия); • Трансформаторы, трансформаторное масло (новое и б/у); • Радиодетали, АТС, платы, измерительные приборы производства СССР; • Труба, трубопроводная арматура, труба нержавеющая, теплообменники, слюда; • Б/У задвижки, редуктора, насосы; • Картриджи для принтеров новые оригинал; • Оргтехника для офисов и складов можно и б/у. Полный пакет документов, лицензии, допуски. Предоплата 100%, договора, вывоз ТМЦ за счет покупателя. Предложения присылайте на ватсап +7 (980) 525-83-55 (Ватсап), +7 (980) 393-70-02 (Ватсап) или на почту [email protected] Моментальное рассмотрение и выезд к хранению ТМЦ.

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl