Usługa Paczka w Weekend - Gwarancja dostawy do paczkomatu w sobotę. Zamówienie musi zostać złożone do 14:00 Usługa Paczka w Weekend - Gwarancja dostawy do paczkomatu w niedzielę. Zamówienie musi zostać złożone do 11:00 w sobotę

Chodziki dla dzieci

Pierwsze kroki malucha — chodzik

Chodzik dla dziecka pozwala na samodzielne przemieszczenie się po domu, zanim maluch zacznie stawiać swoje pierwsze kroki o własnych siłach. Uważany jest za doskonała pomoc oraz zabawkę dla każdej pociechy. Chodziki posiadają zabezpieczenia, dzięki którym dziecko nie przewróci się i nie zrobi sobie krzywdy. Wymyślono je głównie po to, aby zwracały uwagę najmłodszych, wypełniały im czas, a jednocześnie ułatwiały naukę chodzenia. Sprzęt ten jest również niewątpliwie bardzo dużym ułatwieniem dla rodziców, którzy nie muszą martwić się, że ich pociecha zrobi sobie krzywdę próbując stawiać samodzielnie pierwsze kroki.

Typy chodzików:

Każdy rodzic zastanawia się jaki model chodzika wybrać, aby jak najbardziej pasował dla jego dziecka. Typy chodzików dostępnych na rynku to między innymi:

  • na kółkach — chodzik mający siedzisko oraz obrotowe kółka,
  • interaktywny — chodzik, który posiada dużą ilość dodatkowo zabawki i melodie zachęcające do dalszego ruchu.
  • pchacz-chodzik na kółkach pozwalający na utrzymanie równowagi. Podczas nauki chodzenia dziecko chwyta się różnych rzeczy i do tego właśnie pomocny jest pchacz,
  • 3W1 - chodzik posiadający funkcje zarówno chodzika, pchacza, jak i rowerka napędzającego siłą nóżek dziecka.

Elementy, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu:

Decydując się na zakup chodzika warto, aby był on regulowany, ponieważ zapewni to możliwość zamontowania go tak, aby maluch mógł dotykać stópkami podłogi bez wysiłku. Podczas wyboru odpowiedniego chodzika ważne jest przyjrzenie się, z czego wykonany jest chodzik. Najlepsze wykonane są z siedziska materiałowego, ponieważ zapobiegnie to odparzeniom. Drugą ważną rzeczą jest materiał szelek. Powinien on być wykonany z miękkiego materiału, dzięki czemu można uniknąć powstawania otarć na skórze dziecka, która jest wyjątkowo delikatna. Dodatkowym zabezpieczeniem są mechanizmy, które działają w podobny sposób jak blokada wózka. Maluchy nie powinny przebywać w chodziku dłużej niż pół godziny dziennie. Jest to optymalny czas, który pozwala zarówno na naukę chodzenia jak i zabawę nie szkodząc przy tym dziecku.

Chodziki powinny być wyprodukowane z certyfikowanych materiałów, które są całkowicie bezpieczne dla dzieci. Chodziki Sun Baby są zgodne z europejskimi normami bezpieczeństwa, co ważne jest dla bezpiecznego użytkowania urządzenia przez dziecko. W trosce o malucha plecy powinny być wsparte mocnym, sztywnym i wysokim oparciem.

Dodatkowe funkcje chodzików:

  • wiele modeli ma multimedialny pulpit z dźwiękiem, zabawkami oraz światełkami co zachęca dzieci do zabawy,
  • gumowe kółka zapobiegają rysowaniu się podłogi,
  • stopery chronią dziecko w miejscach przeszkód, ponieważ w pobliżu nich automatycznie chodzik się zatrzymuje,
  • niektóre modele mają możliwość odpięcia panelu interaktywnego oraz zamontowanie w tym miejscu miseczki z jedzeniem co ułatwi dziecku przyzwyczajenie się do jedzenia,
  • ruchomy pałąk z zabawkami, które przyciągną uwagę dziecka, zachęcać do zabawy oraz rozwiną zmysł wzroku, dotyku i wyobraźni,
  • często siedziska posiadają materiał zamontowany w taki sposób, aby można je było spokojnie zdjąć i wyprać oraz ponownie założyć.

Niezależnie od rodzaju, chodzik dla dziecka powinien być praktyczny i bezpieczny. Przy zakupie warto patrzeć nie na modę a na solidność konstrukcji wybranego sprzętu. Samo przebywanie jest dla większości dzieci bardzo dużą przyjemnością. Dla rodziców chodzik jest najbezpieczniejszą opcją chroniącą pociechę przed upadkiem. Dziecko stale jest podparte w bezpieczny sposób. Z chodzików korzystają przeważnie maluchy od sześciu do piętnastu miesięcy. Dzieci w takim wieku są bardzo delikatne i dopiero wszystkiego się uczą, więc ważne jest, aby dobrać dla nich możliwie najbardziej bezpieczny chodzik.

gwiazdka- 1 gwiazdka- 2 gwiazdka- 3 gwiazdka- 4 gwiazdka- szara

Średnia ocena: 4.3 /5.0

Na podstawie: 13 opinii

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl